Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, temperatury osiągają wartości poniżej zera. Wszystko to sprawia, że każdego dnia rano należy dobrze przemyśleć, co na siebie założyć. Wybór pomiędzy „grubym, choć brzydkim” a „ładnym i cienkim” nigdy nie jest łatwy. Przed ostatecznym zrezygnowaniem z wyglądu na rzecz wygody lub odwrotnie, warto przyjrzeć się nieco bliżej opinii projektantów zimowej mody oraz tego, co o swoich materiałach sądzi niejeden producent dzianin bawełnianych.
Wiele warstw ubioru — sposób na uniknięcie grubych ubrań
Sukcesem w zachowaniu komfortu termicznego, podczas gdy mróz daje się we znaki, jest ubieranie się na tzw. „cebulkę”. Jest to metoda szczególnie rekomendowana przez nasze mamy i babcie. W tym aspekcie należy przyznać im rację, gdyż warstwy doskonale chronią przed chłodem. Powietrze, które znajduje się między nimi, wykazuje właściwości izolacyjne. Tym samym zapobiega ono utracie ciepła wytworzonego przez ciało. Ubiór na „cebulkę” jest również rozwiązaniem problemu pod tytułem „jest zbyt chłodno, aby wyglądać dobrze”, gdyż warstwy zawsze prezentują się widowiskowo. Każdy projektant mody, czy też producent dzianin bawełnianych z pewnością przyzna, iż zestaw złożony z koszulki, koszuli w kratę, kardiganu z warkoczykowym splotem lub body z bluzką i tweedową marynarką w jodełkę, prezentują się nadzwyczaj stylowo.
Producent dzianin bawełnianych — ciepłe materiały tylko ze sprawdzonych źródeł
Aby minusowe temperatury nie doskwierały za mocno, warto wybierać te ubrania, które są od sprawdzonych producentów. Wtedy można mieć pewność, iż konkretny materiał z pewnością będzie wykazywał funkcje danek tkaniny lub dzianiny.
W czasie mrozów warto również zadbać o dolną część garderoby. W tym celu pod spodnie zaleca się założyć grube rajstopy o jak najwyższej ilości den lub getry termoaktywne. Panie, które na co dzień gustują w sukienkach, koniecznie powinny zaopatrzyć się w halkę, a więc bieliźnianą tunikę na ramiączkach. Dobrym rozwiązaniem jest także półhalka w formie spódnicy, która stworzy dodatkową warstwę ochrony przed zimnem. Choć nie jest to oczywiste, to warto wiedzieć, iż jesienią i zimą najlepiej sprawdzają się te, wykonane z jedwabiu. Jest to lekki, cieniutki i zwiewny materiał, który izoluje od zimna niemal tak efektywnie, jak gruba wełna.
W przypadku nadwrażliwości na chłód, pod zimowe rajstopy do sukienki lub spódnicy zaleca się włożyć rajstopy nylonowe. Można uzyskać dzięki temu rozwiązaniu dodatkową osłonę przed chłodem.